Budowlane spotkanie dwóch szkół

Początek roku szkolnego 2016/2017 zaowocował nawiązaniem współpracy pomiędzy Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu na ul. Budowlanych (wałecką ” BUDOWLANKĄ”) z podobną szkołą mieszczącą się na ulicy Rybaki w Poznaniu.
W piątek 9 września naszą szkołę odwiedzili uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Budownictwa nr 1 w Poznaniu. Delegacja 11 uczniów i 3 opiekunów przyjechała do Wałcza na odbywające sie na Bukowinie XVIII Warsztaty Nadzoru Inwestycyjnego. Przy tej okazji delegacja skorzystała z zaproszenia do wałeckiej „Budowlanki”.
Pani wicedyrektor Jolanta Ambroziak oprowadziła gości po szkole i przedstawiła ofertę kształcenia przy ulicy Budowlanych.
Uczniowie z Poznania wzięli m.in. udział w zajęciach praktycznych z technologii murarstwa i tynkarstwa prowadzonych przez panie Dagmarę Turkiel i Renatę Pachocką.
W czasie tych zajęć uczniowie wałeckiej Budowlanki rywalizowali z uczniami poznańskiej szkoły w zaaranżowanych konkurencjach sportowych związanych z budownictwem, ale w humorystycznej konwencji(slalom z taczką pełną cegieł, rzut cegłą na odległość, trzymanie cegły na czas itp.)
Podczas wizyty uczniowie obu szkół mogli ze sobą porozmawiać i wymienić doświadczenia.
Mamy nadzieję, że wizyta ta przyczyni się do nawiązania stałej współpracy między szkołami.

Połączenie dwóch szkół

Zostaw komentarz

Skip to content