Klasy wojskowe na uroczystościach wałeckiej Regionalnej Bazy Logistycznej

Uroczystość wojskowej bazy logistycznej

Dnia 15.09.2016r. klasy wojskowe III Liceum Ogólnokształcącego w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego uczestniczyły w obchodach święta 1 Regionalnej Bazy Logistycznej.
O 9.00 rozpoczął się trening do uroczystości w celu zgrania wszystkich pododdziałów. Temperatura szybko wzrastała, żeby w południe, w momencie rozpoczęcia oficjalnych uroczystości osiągnąć 30 stopni Celsjusza. Uczniowie drugiej klasy wojskowej pomimo upału i zmęczenia prezentowali się dzielnie (tylko jedno niewielkie zasłabnięcie). Trening czyni mistrza .Wszyscy pamiętali czerwcowy poligon i wysiłek z nim związany. Stojący obok nas pluton I klasy z Kalisza miał większe problemy z zasłabnięciami.
Na zakończenie uroczystości odbyła się defilada. Nasi uczniowie maszerując trzymali krok, właściwe odstępy, widać było, że chcą się jak najlepiej zaprezentować i to im się udało. Plutonem dowodził uczeń klasy 3LO drużynowy Aleksander Pielech. Brawo!
W uroczystości uczestniczyli uczniowie drugiej klasy wojskowej: Bartkowiak Wiktoria, Cywiński Piotr, Czarnota Katarzyna, Domaradzka Honorata, Góraj Kamila, Jakubowski Dominik, Jaźwicka Dominika, Kokoszka Kewin, Komor Aleksandra, Kuzia Oliwia, Mączka Adrian, Nęcka Patryk, Orłowski Filip, Pacholczak Igor, Pogocka Aleksandra, Rafałowicz Patrycja, Waś Piotr.

oprac. W.Marcinkowski

Uroczystość regionalnej bazy logistycznej
Uroczystość regionalnej bazy logistycznej
Klasa wojskowa na uroczystości logistycznej bazy logistycznej
Klasa wojskowa na uroczystości logistycznej bazy logistycznej

Zostaw komentarz

Skip to content