Konkurs Wiedzy o Szwajcarii

Dnia 15.03.2017r.  w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Szwajcarii. W konkursie brali udział uczniowie  PCKZIU, jak również uczennice z Gimnazjum w Piecniku, którym towarzyszyła nauczycielka języka niemieckiego, pani Monika Matuszak.

Konkurs składał się z dwóch części – pisemnej i ustnej. Część pisemna podzielona była na następujące działy :geografia, historia, kultura, gospodarka, sławni Szwajcarzy i Polacy w Szwajcarii.

Niestety, nikomu nie udało się zdobyć najwyższej ilości punktów – 36. Najwięcej  punktów – 30 uzyskała trójka uczniów:

Martyna Drabiniak z Piecnika, Bogdan Hrynkiewicz z kl. IV TLB i Adrian Sadzik z kl. III LO. Uczniowie ci wzięli udział w drugiej, ustnej części konkursu. Zwycięzcą został Adrian Sadzik, drugie miejsce zajęła Martyna Drabiniak a trzecie Bogdan Hrynkiewicz.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Ambasadę Szwajcarii.

Dla wszystkich uczestników przygotowany został poczęstunek pod postacią ciasta (upieczonego dla kolegów przez Sandrę Liszewską z kl. III LO, Martynę Mamzer, Joannę Jankowską i Kamilę Rejdukowską z kl. II LG), jak również słodyczy i napojów ufundowanych przez p. M. Sudoł. Wszyscy otrzymali też pamiątkowe długopisy.

Konkurs przygotowała i nad całością czuwała p. Monika Sudoł.

Zostaw komentarz

Skip to content