Mistrzostwa Europy juniorów i U-23 w sprincie kajakowym

Uczniowie pckziu na mistrzostwach kajakowych

W ten weekend w serbskim Belgradzie odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów i U-23 w Sprincie kajakowym. W imprezie wzięła udział 48 osobowa reprezentacja biało-czerwonych wśród  nich znalazł się uczeń naszej szkoły PCKZiU w Wałczu Patryk Kowalski. W konkurencji C-4 500m wspólnie z kolegami Norman Zezula, Dominik Bugaj oraz Dawid Dziurla wywalczyli brązowy medal mistrzostw Europy. Patryk startował również w finale C-1 200m gdzie zajął ósmą lokatę. Dzięki właśnie takim wynikom  wałecki kajakarz znalazł się w gronie 100 najbardziej perspektywicznych polskich sportowców. Zawodnik WTS ORZEŁ Wałcz został objęty nowym programem „team100”. Program powstał z inicjatywy Ministra Sportu i Turystyki oraz dzięki Fundatorom Polskiej Fundacji Narodowej we współpracy z Instytutem Sportu. To bezpośrednie wsparcie dla stu utalentowanych zawodników.