NOTATKA ze szkolenia zintegrowanego klas wojskowych w 100bł w dn. 15.03.2017r.

Szkolenie klas wojskowych

 Po raz pierwszy w historii 100bł zorganizował szkolenie zintegrowane dla klas wojskowych trzech szkół z Piły, Łobżenicy i PCKZiU z Wałcza. Szkolenie rozpoczęło się od rozprowadzenia batalionu, w którym uczestniczyli uczniowie, po postawieniu zadań i defiladzie rozpoczęło się szkolenie na punktach nauczania. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z: nowoczesnymi systemami łączności, poznać sprzęt jakim dysponuje batalion, strzelać na symulatorze, ładować magazynek na czas, prowadzić działania ratownicze, poznać indywidualne wyposażenie żołnierza w sprzęt ochrony przeciwchemicznej, praktycznie zaprawiać końcówki kabli.

            Dużą atrakcją był także poczęstunek, czyli możliwość skosztowania pysznej grochówki wojskowej z wkładką (kiełbasą), a na deser zjeść suchary wojskowe.

            Kolejnym elementem był pokaz działań ochronno-obronnych stanowiska dowodzenia w sytuacji napadu. Szkolenie zakończyło się zbiórką uczestników szkolenia, gdzie dowódca 100bł P. ppłk Sebastian Trojanowski podziękował za aktywny udział uczniom klas wojskowych, wszystkim instruktorom, zachęcił do nauki i starania się w przyszłości
o możliwość służenia w jednym z najlepszych batalionów w WP.

Zintegrowane szkolenie klas wojskowych
Notatka ze szkolenia klas wojskowych
Szkolenie dla klas wojskowych

  Z PCKZiU w Wałczu uczestniczyły I i II klasa wojskowa w sumie 40 uczniów.

                                                                                           Wiktor Marcinkowski

Zostaw komentarz

Skip to content