PATRIOTYCZNA MIĘDZYPOKOLENIOWA WYCIECZKA

Wycieczka patriotyczna

   Uczniowie klasy drugiej wojskowej z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego w Wałczu 21 kwietnia b.r. uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Do udziału w wyjeździe zaprosili uczniów jego główni organizatorzy- Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło nr 49 w Wałczu.

Uczestnicy wycieczki mieli okazję odwiedzić: Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa,Muzeum Wojska Polskiego,Muzeum Powstania Warszawskiego.

            „W Centrum po pouczającej prezentacji multimedialnej mieliśmy możliwość zwiedzić salę tradycji, a na zakończenie złożyć wiązankę kwiatów pod pomnikiem i zapalić znicze pod ścianą upamiętniającą 120 żołnierzy poległych na misjach. To wspaniałe, że uczestnicy misji razem z uczniami klasy wojskowej oddali cześć swoim towarzyszom – kolegom. Tego nie da się opowiedzieć, to trzeba przeżyć, coś ściska za gardło, coś dzieje się w sercu.

            Muzeum Wojska Polskiego – ogrom sprzętu, szkoda tylko, że ograniczony teren uniemożliwia pełną prezentację. Inne wrażenia to wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzięki ciekawej prezentacji można zagłębić się w tamten czas i miejsce,”

            W wycieczce brali udział uczniowie: Wiktoria Bartkowiak, Piotr Cywiński, Honorata Domaradzka, Dominika Fraszczyk, Dominik Jakubowski, Kewin Kokoszka, Kaja Kosnowicz, Oliwia Kuzia, Patryk Nęcka, Igor Pacholczak, Tomasz Michalak. Młodzieży towarzyszyli nauczyciele- Jolanta Bacławska i Wiktor Marcinkowski.

            Uczniowie wraz z opiekunami składają serdeczne podziękowania weteranom misji, szczególnie Grzegorzowi Murynowi i Dariuszowi Kuchowi za to wspólne patriotyczne przeżycie.

Zostaw komentarz

Skip to content