Uczniowie PCKZiU mistrzami województwa w Wieloboju Obronnym LOK

Zwycięzcy wieloboju wojennego w LOK

Cieszę się radością zwycięzców. Po raz pierwszy uczniowie drugiej klasy wojskowej brali udział w Wojewódzkich Mistrzostwach w Wieloboju Obronnym Ligi Obrony Kraju. Zawody odbyły się 13.05.2017. w Białogardzie na strzelnicy LOK i na terenie przyległym.

           W zawodach wziął udział zespół uczniów z klasy II wojskowej w składzie: – Kewin Kokoszka – kapitan, Patrycja Kubacka, Filip Orłowski, Piotr Waś, Igor Pacholczak – zawodnik rezerwowy

             Nasza drużyna wylosowała 1 numer startowy i jako pierwsza rozpoczęła konkurencję – strzelanie na 50m z postawy leżąc, z podpórki, oddając 13 strzałów w ograniczonym czasie 10min (10 najlepszych ocenianych).

            Kiedy kolejna drużyna wchodziła na strzelanie, nasza drużyna rozpoczęła główną konkurencję- marszobieg zespołowy z wykonywaniem zadań na punktach: rozpoznanie, obrona przeciwchemiczna, pierwsza pomoc medyczna, topografia wojskowa – wyznaczanie azymutów oraz strzelanie z pistoletu pneumatycznego do tarcz biathlonowych.

 Drużyna wystartowała o 10.10, a przybiegła po dwóch godzinach; umordowana, ubłocona, zawodniczka w samych skarpetach. Widać było zmęczenie, ale i satysfakcję, że się ukończyło bieg i nie zawiodło drużyny. Przed 14.00 przybiegła ostatnia drużyna, sędziowie mogli podsumować współzawodnictwo, a uczestnicy posilić się kiełbaską z grila
i grochówką.

          O 14.30 najprzyjemniejszy moment: wręczanie pucharów i pamiątek. W naszej drużynie radość – puchar dla najlepszego strzelca wędruje do Piotra Wasia , a radość zmienia się w euforię, kiedy cała drużyna występuje po puchar za zajęcie pierwszego miejsca.

            Uczniowie poznali smak zwycięstwa, już chętnie zmierzyliby się z innymi
w kolejnych zawodach i dobrze – zwycięstwo uskrzydla. Wysiłek został nagrodzony, to dobry przykład dla innych, liczy się każde zwycięstwo nawet to małe.

     Uczniów w LOK – u w Wałczu przygotowywali Leszek Sznaza i Stanisław Kaziukajtis

     Życzę wszystkim uczniom PCKZiU tych małych i dużych zwycięstw na koniec roku szkolnego                                                                                 

                                                                                  oprac. Wiktor Marcinkowski

Zostaw komentarz

Skip to content