Ze świąteczną wizytą w domu dziecka

„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje.”

JP 2

Wzorem ubiegłego roku, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu zaangażowało się w pomoc wychowankom Domu Dziecka „Zaczarowany Domek” biorąc udział w charytatywnej akcji „Święty Mikołaj pamięta o wszystkich dzieciach”.

Zorganizowana wśród uczniów wszystkich klas naszej szkoły zbiórka słodyczy i artykułów biurowych pozwoliła na skompletowanie gwiazdkowych prezentów 16 podopiecznym zaprzyjaźnionej Placówki Opiekuńczo – Wychowczej z Jastrowia. Dzięki hojności naszych uczniów oraz wsparciu i inicjatywie Szkolego Klubu Wolontariusza w świątecznych podarunkach znalazły się liczne smakołyki i upominki, które w dniu 20 grudnia br. zostały przekazane na ręce zaskoczonych naszą wizytą wychowanków.

Odbierając „paczki” od Świętego Mikołaja – w rolę którego wcielił się Kamil Żakowicz (IIIa) – dzieci nie kryły radości i wdzięczności.

Dziękujemy wszystkim, którzy tak chętnie zaangażowali się w zbiórkę, a w szczególności uczniom ze SKW: Katarzynie Kowalczyk (IIIa), Natalii Koszykowskiej (IIIa), Kamilowi Żakowiczowi (IIIa) oraz Karolinie Włodarczyk (IITRS), dzięki którym najbardziej potrzebujące dzieci otrzymały Świąteczne prezenty i odrobinę radości.

Magdalena Zadrożna

Zostaw komentarz

Skip to content