Święta Bożego Narodzenia to dobry czas, by porozmawiać o miłości, dlatego uczniowie klas trzecich zasadniczej szkoły zawodowej i czwartych klas technikum w ramach realizowanego podczas tego roku szkolnego programu kursu przedmałżeńskiego, wzięli udział w spotkaniu z Konradem Grzybowskim, który razem z żoną Igą założył warszawską fundację „Ster na Miłość”. Organizatorami spotkania byli ks. Andrzej Pawłowski (LO I) i Anna Pienkoś (PCKZiU).

Fundacja powstała z myślą o młodzieży zagrożonej deprawacją. Wielu młodych ludzi nie otrzymało wzorca miłości w domu rodzinnym. Wielu czuje się nieswojo, kiedy w ogóle mówi się o tym prawdziwym uczuciu miłości. Członkowie fundacji wychodzą naprzeciw potrzebom młodzieży i przygotowują warsztaty, konferencje, prelekcje przygotowujące do trwałych relacji narzeczeńskich, małżeńskich i rodzinnych.

Jak odnaleźć sens i znaczenie miłości we współczesnym świecie? Jak kochać i być kochanym? Jaką wartość ma abstynencja seksualna do czasu zawarcia związku małżeńskiego? Na te pytania uczniowie mogli znaleźć odpowiedź podczas warsztatów w PCKZiU. Zbyt wczesna inicjacja seksualna, alkoholowa, narkotykowa to problemy współczesnej młodzieży, a więc także i szkoły. Naszym obowiązkiem jest przestrzeganie o tych zagrożeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content