„Przemoc domowa na kartkach …”

W kwietniu Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu zorganizowało powiatowy konkurs na temat „WYJDŹ Z PUŁAPKI PRZEMOCY DOMOWEJ”. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: plastyczny przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych, literacki – dla szkół ponadpodstawowych.

Uczniowie Technikum Mechatronicznego oraz Branżowej Szkoły I stopnia w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego p. Małgorzaty Bochenek podjęli wyzwanie i napisali utwory literackie o tematyce przemocy domowej. To bardzo trudne zagadnienie starali się opisać swoimi słowami i zrobili to z niemałym sukcesem, bo aż sześcioro z nich zostało nagrodzonych dyplomami
i wartościowymi nagrodami.

W Gminie Wałcz nagrodę za zajęcie III miejsca odebrał uczeń klasy II TM – Hubert Suchoński, który uczestniczył we wtorek – 28 maja w uroczystym rozdaniu nagród podczas spotkania w Urzędzie Miasta.

W pozostałych gminach uczniowie odbiorą swoje nagrody za zajęcie:

I miejsca – Kornelia Rubak (kl. II h), II miejsca – Karolina Wypych (kl. I h),
III miejsca – Kornelia Daszkiewicz (kl. I h) – z Gminy Tuczno oraz I miejsca – Jakub Kowalczuk (kl. II TM), Natalia Szaden (kl. II h) – z Gminy Mirosławiec.

Foto. i opracowanie – Joanna Włodarczyk-Załęska

Zostaw komentarz

Skip to content