Spektakl profilaktyczny „Retusz”

Spektakl "retusz"

We wtorek,  24 stycznia 2017r.  uczniowie klas:  I B, I LG, I LO , I ME, I w, I ka, I TMS, I b i II TM naszej szkoły brali udział w spektaklu profilaktycznym pt.: „Retusz”.  Przedstawienie przygotował Impresariat Artystyczny INSPIRACJA z Krakowa, a wystawione zostało w auli PCKZiU.

Uczniowie mieli okazję prześledzić historię kolegów, których pasją jest fotografia. Dobre zdjęcia, odpowiednia perspektywa czy właściwe światło – to początkowo stanowi treść ich działań i starań. Stopniowo jednak jednemu z nich na przeszkodzie w przygotowaniach do konkursu fotograficznego, a w przyszłości potencjalnej wystawy (bądź kolejnych wystaw), stają narkotyki. Środki odurzające okazują się ważniejsze od czegokolwiek.  Jedynym już tylko problemem i celem  staje się zdobycie pieniędzy na zakup narkotyków. Ostatecznie przepadają terminy oddania prac, dochodzi do wyłudzenia od kolegi pieniędzy na kolejną dawkę środka odurzającego,  a kłamstwa przychodzą z łatwością.

Po spektaklu uczniowie mieli okazję wziąć udział w krótkiej prelekcji na temat środków psychoaktywnych (papierosów, alkoholu, narkotyków, w tym również dopalaczy). Przedstawione zostały mechanizmy wpływu środków psychoaktywnych na organizm człowieka, mity ich dotyczące, szczególnie rzekomej nieszkodliwości tych środków. Wskazana została też niełatwa droga wychodzenia z nałogu.

Prezentacja spektaklu "retusz"
Przedstawienie "retusz"
Spektakl "retusz"

Zostaw komentarz

Skip to content