WYCIECZKA DO KRAKOWA

WYCIECZKA DO KRAKOWA w ramach udziału szkoły w projekcie ,,Wiedza oparta na praktycemodernizacja kształcenia zawodowego w powiecie wałeckim” współfinansowanym przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

W dniach 4-5.11.2022 r. odbyła się wycieczka kucharzy II i III klasy Branżowej Szkoły I Stopnia do Krakowa. Głównym celem wyjazdu był udział uczniów w Międzynarodowych Targach Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA wraz z Targami Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii GASTROFOOD. To jedna z najważniejszych imprez branży gastronomicznej i hotelarskiej w Polsce, obecnie na rynku nieprzerwalnie od 28 lat.

Uczniowie  obejrzeli stoiska wystawowe z nowymi produktami, sprzętem, wyposażeniem gastronomicznym oraz uczestniczyli w pokazach i degustacjach kulinarnych, przygotowanych przez najlepszych kucharzy z kraju i zagranicy. Efektem udziału w targach jest zdobyta wiedza o nowych technologiach, poszerzenie horyzontów wiedzy zawodowej oraz przełamanie barier wynikających z nauki i zamieszkania w małej miejscowości. Targi międzynarodowe stanowią ważny element edukacji zawodowej oraz z pewnością są oknem na świat dla młodych kadetów sztuki kulinarnej.

Oprócz  edukacji zawodowej w ramach pobytu w Krakowie, uczniowie mogli odkryć historię i świat kultury, zwiedzając Wawel z pięknym widokiem na Wisłę, Katedrę Wawelską z grobami władców Polski, Bazylikę Mariacką z odrestaurowanym Ołtarzem Wita Stwosza, Królewski Dzwon Zygmunta-jeden z ważniejszych symboli narodowych, piękny Stary Rynek- średniowieczny, największy w Europie, znajdujący się na liście zabytków UNESCO. Dopełnieniem kulturalnym było odwiedzenie Narodowego Teatru Starego im. Heleny Modrzejewskiej i udział w spektaklach ,,Niech żyje Polska’’ oraz ,,Aktualny Stan Świata”w reżyserii młodych artystów. Nowoczesna interpretacja patriotyzmu oraz stanu świata była dla wszystkich trudną lekcją do dyskusji i zrozumienia nowoczesnych spojrzeń na świat młodych reżyserów.

Mimo trudnego, pandemicznego czasu udało się zrealizować zaplanowany wyjazd w 100%.

Było niezwykle ciekawie, intensywnie i wyczerpująco…ALE ZOBACZYĆ KRAKÓW ???–szczególnie, że dla większości uczniów pierwszy raz!!! Warto uczestniczyć w projekcie i możliwościach jakie oferuje.

Dziękuję uczestnikom wyjazdu za dyscyplinę, dobry nastrój i kulturę w zwiedzanych miejscach. Ewelina Ludwiczak-doradca zawodowy.

Opiekunowie wyjazdu– Ewelina Ludwiczak, Barbara Rosochacka

Zostaw komentarz

Skip to content