pckziutopv2

„BUDOWLAŃCY Z PCKZIU”

07.12.2017r. w Zespole Szkół Budowlanych w Szczecinie odbył się drugi wojewódzki etap IX konkursu "Wiedza o bezpieczeństwie i higienie pracy w budownictwie". Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu reprezentowali: Maciej Szczęsny, Paul Spieweck
i Paweł Arendarski z Technikum Zawodowego nr 1 im. Profesora Wiktora Zina oraz Michał Żak, Patryk Rudawski i Mikołaj Konieczny z Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 im. Profesora Wiktora Zina
.

Zanim uczniowie pojechali do Szczecina, wzięli udział w etapie I organizowanym w szkole. Celem konkursu jest promowanie bezpiecznych zachowań przy wykonywaniu robót budowlanych oraz zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie zagrożeń występujących w budownictwie. Uczniowie muszą wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną z dziedziny prawa pracy i stosowania przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Konkurs skierowany jest do uczniów techników zawodowych i branżowych szkół I stopnia uczących się w zawodach budowlanych. Uczniowie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Wałczu od lat z powodzeniem biorą udział w konkursie, tym razem również nie zawiedli. Paweł Arendarski i Patryk Rudawski zajęli
II miejsca w swoich kategoriach, za co, prócz uznania otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Konkurs zorganizowany był jak co roku przez Okręgową Inspekcję Pracy  w Szczecinie. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem p. Agnieszki Szpecht i p. Dagmary Turkiel.

            W dniu 24.11.2017 w budynku przy ul. Budowlanych odbyła się szkolna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego „Geo-Planeta” w której wzięło udział 31 uczniów z klas: II LO, III LO, III LG, IV LG, IV BA. Celem Konkursu było szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu geografii, przyrody oraz miejscu i znaczeniu Polski na świecie (zarówno w aspekcie gospodarczym, jak też terytorialnym). Składał się on z dwóch części: 30 pytań zamkniętych z wykorzystaniem mapy oraz pytania otwartego. Mam nadzieję, że udział w konkursie dostarczył uczniom rozrywki umysłowej oraz był sprawdzianem ich umiejętności. Wyniki konkursu zostaną przesłane do szkoły w terminie do 31.03.2018r.
                                                                                              Opracowała: Beata Baszczyn

2.12.2017 r. okazał się bardzo ważnym dniem w życiu naszej szkoły. Na ten dzień bowiem zaplanowaliśmy zorganizowanie akcji charytatywnej na rzecz Szlachetnej Paczki, a w jej organizacji pomogły nam środki z projektu MŁODY OBYWATEL.

Uczniowie przygotowali Kiermasz Świąteczny, na którym można było nabyć wykonane przez nich ozdoby świąteczne, siano na wigilijny stół, pierniki, płyty z nagraniem kolęd w wykonaniu pracowników naszej szkoły i wiele innych ciekawych upominków. Można było rozgrzać się gorącym barszczykiem z pierogami, kawą, herbatą, a także skonsumować pyszne ciasto upieczone przez uczniów.

„Gwoździem” programu okazał się charytatywny mecz piłki siatkowej – Wałeckie Stowarzyszenia vs PCKZiU. Pierwszy mecz został rozegrany między drużyną Stowarzyszenia ORS Przyszłość, a drużyną Stowarzyszenia Niezależni z wynikiem 2:0 dla Niezależnych. Drugi mecz, to zwycięska drużyna Niezależnych vs drużyna PCKZiU z wynikiem 2:1 dla naszej szkoły.

Pomimo naszego zwycięstwa, dyrektor – p. P. Filipiak -  przekazał puchar drużynie Niezależnych na dowód uznania, zaangażowania i wsparcia podczas całej akcji.

Dużą atrakcja okazał się pokaz walki Aikido w wykonaniu przedstawicieli Klubu SHINTAIGI DOJO - Ośrodka Sztuk Walk i Rekreacji.

Dzień pełen wrażeń, zakończył się sukcesem dla nas wszystkich – z dobrowolnych datków darczyńców zebraliśmy kwotę ok. 1.500 zł.

Dziękujemy wszystkim za udział, wsparcie i pomoc w zorganizowaniu naszej akcji charytatywnej.

Kucharze z wizytą u Ambasadora Kulinarnego Pucharu Polski

Dnia 30 listopada przyszli kucharze z klasy III PCKZiU uczestniczyli  wraz z Panią Eweliną Ludwiczak i Barbarą Rosochacką w spotkaniu z Panem Zenonem Hołubowskim w Hotelu Hołubowski w Pile. Pan Zenon spotkanie rozpoczął prelekcją nt. swojego życia zawodowego, dzieląc się wskazówkami na osiągnięcie sukcesu w wybranym przez nich zawodzie. Pan Zenon do wszystkiego doszedł własną pracą, gotowanie to jego pasja, ma bardzo dużą wiedzę, którą chętnie dzieli się z naszymi uczniami. Współpracujemy z Panem Hołubowskim już od 5 lat i pomimo nawału pracy zawsze znajdzie czas dla naszych uczniów. Jak co rok spotkanie zostało zakończone pokazem praktyczny w hotelowej kuchni. Młodzież była bardzo zadowolona ze spotkania. Nie zawsze ma się okazję rozmawiać z Cerified Master Chef.

Read More

 Dnia 23 listopada 2017 r. odbyły się powiatowe zawody strzeleckie z karabinka sportowego 4,5 mm szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych "Zakończenie Szkolnej Ligi Strzeleckiej". Zawody zorganizował Zarząd Rejonu Ligi Obrony Kraju w Wałczu na terenie strzelnicy organizatora.  

1

Read More

Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu

ul. Bankowa 13

78-600 Wałcz

tel./fax 67 349 41 02

pckziuwwalczu@gmail.com

www.pckziuwalcz.pl

Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu

ul. Budowlanych 4

78-600 Wałcz

tel./fax 67 258 20 82

pckziuwwalczu2@gmail.com

www.pckziuwalcz.pl

Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu

 

Internat

Al. Zdob. Wału Pom. 90

tel. 67 349 41 04

 

 

   facebook    
      
   youtube