ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Uczniowie klas wojskowych jak zawsze aktywnie uczestniczyli w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. I jak zgodnie powtarzają – to zawsze dla nich obowiązek i zaszczyt. 11 listopada, w samo południe, pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego brali udział w Powiatowych Obchodach Święta Niepodległości. Delegacja PCKZIU w składzie: pan Piotr Filipiak- dyrektor szkoły, nauczyciele – p. Beata Baszczyn, p. Ilona Filipiak, p. Justyna Piotrowska, p. Jarosław Rachubiński, przedstawiciele klas wojskowych i klasy policyjnej, złożyła kwiaty pod pomnikiem.

W tym samym czasie najlepsi strzelcy rywalizowali w XXII OTWARTYCH ZAWODACH STRZELECKICH Z OKAZJI 103. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, organizowanych przez LOK Wałcz. Oczywiście z sukcesami:

Indywidualnie:

Maja Sawicka (III LW 5) – III miejsce w kategorii juniorka.

Kacper Szymański (II OPW) – II miejsce w kategorii junior.

Drużynowo:

III miejsce w kategorii junior (Maja Sawicka, Wiktoria Dudzińska, Weronika Kułakowska).

Pan Mateusz Bąk otrzymał brązowy medal „Za Zasługi dla Ligi Obrony Kraju” .

Po oficjalnych uroczystościach pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, wzięli udział w spotkaniu z żołnierzami w Sali Tradycji 100 Batalionu Łączności, w ramach organizowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej akcji pt. Dzień Szacunku dla Munduru .

Już od rana do późnych godzin wieczornych, jako wolontariusze, zabezpieczali trasę SurviWałowego Biegu Niepodległości w Zdbicach .

12 listopada uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości połączonym z Wręczeniem Chorągwi Wojska Polskiego 100 Batalionowi Łączności i 104 Batalionowi Logistycznemu.

Zostaw komentarz

Skip to content